Tasarımı Kaydet  Kapat

Haberler

21 yıl sonra, 21 Yirmi Sekiz Şubat

21 yıl sonra, 21 Yirmi Sekiz Şubat

21 yıl sonra, 21 Yirmi Sekiz Şubat sanığına müebbet hapis cezası ibretlik bir durum.. Eksik ama Türkiye'nin demokrasisi adına küçümsenmeyecek bir gelişme..

"Vİcdan Konvoyu"

"Vİcdan Konvoyu"

Suriye hapishanelerinde işkence ve tecavüz zulmü altında tutulan 6736 kadının kurtarılması için 52 ülkeden katılımın olacağı Uluslararası Vicdan Konvoyu İstanbul'dan yola çıkıyor.

"28 Şubat, Postmodern Darbe" Konulu Panel

"28 Şubat, Postmodern Darbe" Konulu Panel

AKDER Başkan Yardımcımız Betül Biçkioğlu 28 Şubat'ın 21. yılı dolayısıyla Kırıkkale Üniversitesi'nde düzenlenen "28 Şubat, Postmodern Darbe" konulu panele katıldı.

'İkna odasını hatırladığım zaman hala çok kötü oluyorum'

Dr. Arzu Tatlı, başı açık fotoğraf vermediği için ikna odasına çağrıldığını, hocaları tarafından çeşitli baskılara maruz kaldığını belirterek, ''Hepsi 'Seni asla okutmayacağız. Hatta Türkiye'de yaşatmayacağız' gibi sözlerle tehdit edildiğini anlattı.

'Çanakkale'de kaybettiğimiz gibi bir nesli kaybettik 28 Şubat'ta'

28 Şubat mağduru, AKDER Başkanı Güneşer, "Bireysel mağduriyet hikayelerinden çok, bütün vatanımızın, milletimizin, insanlığın yaşadığı büyük bir acı var. O dönemde çok zeki olan milyonlarca gencimizi kaybettik." dedi.

"Her Anne Bir Okul" Eğitim Programı

"Her Anne Bir Okul" Eğitim Programı

"Her Anne Bir Okul" Eğitim Programı Yazar Yıldız RAMAZANOĞLU, Müslümanların sinemaya bakışı"nı ele alıyor.

Gündem

Akder Gönüllüleri 2018 Buluşması
23 Nisan 2018

1.Akder Gönüllüleri Buluşması Yalova’da başladı.. 28 Şubat’ta başlayan, 21 yıllık dost ve yol arkadaşlarımızla özlem gidermek için biraraya geldik..

IV.TOPLUMSAL CİNSİYET VE ADALETİ KONGRESİ
08 Mart 2018

Boşanma gibi önemli bir temayı multidisipliner bir yaklaşımla irdeleyen IV.TOPLUMSAL CİNSİYET VE ADALETİ KONGRESİ'ne AKDER'i temsilen katıldık. Organizasyon için KADEM'e teşekkür ediyoruz.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü Bildirisi
07 Mart 2018

8 Mart Dünya Kadınlar Günü kadınların hayatın her alanındaki önemini ve insanlığın gelişimine katkılarını vurgulamak için önemli bir fırsat teşkil etmektedir.

“Uluslararası Vicdan Konvoyu”
06 Mart 2018

Suriye’de yıllardır devam eden savaşta hapsedilen, işkence ve kötü muamele gören kadınlara dikkat çekmek ve özgürlüklerini talep etmek için oluşturulan “Uluslararası Vicdan Konvoyu” bugün saat 11.30’da İstanbul Yenikapı Miting Alanı’ndan yola çıktı.

28 Şubat'ın şahitleri duygularını gençlerle paylaştı
02 Mart 2018

Yasağın ilk ve en yoğun yaşandığı İstanbul Üniversitesi'nde 21 yıldan sonra bir araya gelen dönemin yasaklı İÜ öğrencileri bugünün ise yazar, doktor , akademisyen ve hatta bakan gençlere aynı mesajı verdiler

28 Şubat'ın 21. yılı
27 Şubat 2018

Ülkemizin teröre ve terör destekçilerine karşı mücadele ettiği günümüz gibi, her daim dahili ve harici düşmanlarımız oldu. Bu vatanın güçlenmesini, ilerlemesini istemeyen güçler, 21 yıl önce de bugün, bir darbeyle ülkemizi geriye savurdular.

Derneğe Nasıl Üye Olabilirim?

Ayrımcılığa Karşı Kadın Hakları Derneği (Ak-der) üyeliği için, ekte bulunan word dosyasını bilgisayarınıza indirip
istenen bilgileri doldurup info@akder.org mail adresine formu göndermeniz yeterli.

ÜYELİK FORMU
Raporlar

Ayrımcılığa Karşı Kadın Hakları Derneği Ak-Der'in hazırlamış olduğu geçmişten günümüze tüm raporlar

İncele
Başörtüsü Yasağı

Türkiye ve Dünya'da başörtülü kadınlara karşı gerçekleştrilen uygulamalar

İncele
Hukuk
İncele
Kadın Hakları

28 Şubat'lar Bin Yıl Sürmez