Tasarımı Kaydet  Kapat

28 Şubat'ın 21. yılı

28 Şubat
Ülkemizin teröre ve terör destekçilerine karşı mücadele ettiği günümüz gibi, her daim dahili ve harici düşmanlarımız oldu. Bu vatanın güçlenmesini, ilerlemesini istemeyen güçler, 21 yıl önce de bugün, bir darbeyle ülkemizi geriye savurdular.

O zamanın muktedir generallerine göre, ‘1000 yıl sürecek’ denilen bu postmodern darbe ile, Halkın seçtiği iktidar, istifa ettirildi.. Toplumun milli ve manevi değerlerine karşı topyekün bir savaş başlatıldı.. Bağımsız, demokratik bir ülkede yaşadığımızı sanan bizler, en temel haklarımızdan mahrum edildik..

Okullarımızdan, işlerimizden atıldık.. Tek sebep inancımızın gereklerini yaşama gayretimizdi.. Yıllarımız, emeklerimiz heba edildi.. Sadece bizlerin değil, tüm milletin emeği çalındı, bankalarımız batırıldı, ekonomimiz çökertildi.. Üzerinden geçen 21 yılda hala yaraları tam sarılamasa da, bu sıkıntılara sebep olan tüm darbecilerin de, 15 Temmuz’da darbeye kalkışanların da adalet önünde hesap vermeleri sağlanmalı ki yeni 28 Şubat’lar, 15 Temmuz’lar yaşanmasın..

28 Şubat darbesini yapanlar ve destekleyenler cezalandırılmadığı;  o dönemin mağdurlarının hakları iade edilmediği, toplumun ruh dünyasındaki yıkıcı etkileri tamir edilmediği sürece izleri 1000 yıl da devam edecektir.