Tasarımı Kaydet  Kapat

İmam Hatip Liseleri Sosyal Gelişim Eğitimlerimiz Başladı

İmam Hatip Liseleri Sosyal Gelişim Eğitimlerimiz Başladı

AKDER, sosyal sorumluluk kapsamında sunmayı amaçladığı Sosyal Gelişim Eğitimlerinin ilkini 2016 yılında Fatih Kız İmam Hatip Lisesi’nde gerçekleştirmişti. AKDER tarafından Fatih Kız İmam Hatip Lisesi öğrencilerine çatışma çözme eğitimi, suriyeli öğrenciler ve annelerine de "Türkiye' de Yaşamak" konulu arapça seminer verilmişti.
  

AKDER bu yıl Beylikdüzü Emin Yükseloğlu Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde iki atölye çalışması daha gerçekleştirdi.


AKDER Başkan yardımcısı ve uzman Arabulucu Betül Biçkioğlu tarafından Beylikdüzü Emin Yükseloğlu Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerine “İmam Hatipli Olmak” ve “Çatışma Çözme Eğitimi” adlı iki farklı atölye çalışması sunuldu.        

İmam Hatipli Olmak konulu atölye çalışmasında imam hatipte okumanın kişiye kattığı değerler ve bu değerlerin en önemlisinin “güzel ahlak” olduğu, güzel ahlakın da Selam, Tebessüm ve Güzel Söz ile kendisini göstereceği üzerine değinildi.
     
Çatışma Çözme Eğitiminde ise çatışma çözme kavramı, çatışmanın hayatımızdaki yeri ve insanlarla olan ilişkimizdeki etkisi, çatışmanın nelerden kaynaklandığı, çatışmanın sonuçları, çatışma çözme yollarına değinildi. Bu eğitimle çatışmaların doğal bir yaşantı olduğu ve çatışmalarımızı nasıl çözümlediğimize bağlı olarak olumlu veya şiddet gibi olumsuz sonuçlar doğurabileceği, yine iyi yönetilmiş bir çatışmanın kişisel gelişimimize, insan olma yolunda kendimizi gerçekleştirmemize katkı sağlayacağı üzerine farkındalık oluşturulması amaçlandı.    

Grup çalışmaları ve etkinlikler ile hem eğitici hem eğlenceli zaman geçiren öğrenciler eğitimden oldukça memnun kaldıklarını dile getirdiler ve bizleri mutlu ettiler.
          
İlgilerinden dolayı Beylikdüzü Emin Yükseloğlu Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi yöneticilerine ve öğrencilerine teşekkür ederiz