Tasarımı Kaydet  Kapat

AKDER Sosyal Gelişim Eğitimleri Kapsamında Suriyeli Veliler ve Öğrenciler ile Buluştu.

AKDER Sosyal Gelişim Eğitimleri Kapsamında Suriyeli Veliler ve Öğrenciler ile Buluştu.

AKDER Sosyal Gelişim Eğitimleri Kapsamında Suriyeli Veliler ve Öğrenciler ile Buluştu.

 
Fatih Kız İmam Hatip Lisesi Psikolojik Danışma Ve Rehberlik Servisinin talebi üzerine okullarında okuyan Suriye kökenli öğrencilere ve velilerine yönelik “Gelin Tanış olalım” ve “İmam Hatipli Olmak” konulu atölye çalışmaları sunuldu.  
Önce ebeveynlerle yapılan “Gelin Tanış olalım” konulu etkinlikte okul yönetimi ve veliler arasında, yine velilerin kendi aralarında tanışmaları, kaynaşmaları sağlandı.
 
Türkiye’de yaşamak, dil sorunu, komşuluk, empati, hoşgörü, birlik, beraberlik, yardımlaşma, dayanışma ve kardeşlik, tanışma hukukunun konu edildiği Programa yoğun bir ilgi gösteren Suriyeli veliler, okul yönetimi ve AKDER’ in ortaklaşa düzenlediği “Gelin Tanış olalım” etkinliğinden ziyadesiyle mutluluk duyduklarını ve yine bir araya gelmek istediklerini ifade ettiler.
 
Gelin Tanış Olalım semineri sonrasinda Suriyeli öğrencilere sunulan “İmam Hatipli Olmak” konulu atölye çalışmasında ise Suriyeli öğrenciler dostluk, kardeşlik, güven, empati, dürüstlük gibi konuları grup içinde ele alarak güzel sunumlar ortaya çıkardılar. Ve bugünden sonra sınıflarında grup atmosferinin daha güzel olacağına inandıklarını dile getirdiler. Program, "Hem eğlendik, hem öğrendik" sloganı eşliğinde çekilen hatıra fotoğrafıyla son buldu.
 
Değerli katılımlarından dolayı Fatih Kız İmam Hatip Lisesi öğrencileri ve velilerine teşekkür ederiz.
AKDER